logo

Sernik – poznaj jego smak i historię

sernik

Sernik – poznaj jego smak i historię

Sernik jest jednym z najdłużej znanych ludzkości wypieków. W czasach starożytnych pisał o nim grecki filozof Aegimus, a jego dzieło, poświęcone wyłącznie sztuce wypiekania sernika, było jedną z pierwszych książek kulinarnych w historii ludzkości. Tradycję przygotowywania przepysznych, naturalnych deserów kultywujemy w Capuccino Cafe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu online.

Sernik od początku swojego istnienia był deserem przeznaczonym dla elit i arystokracji. W starożytnej Grecji podawano go zwycięzcom igrzysk olimpijskich, natomiast w Rzymie sprzed wieków stanowił element ceremonii religijnych. Jak więc to wyjątkowe ciasto znalazło się w naszym kraju? Prawdopodobnie przywiózł je król Jan III Sobieski, wracając z bitwy pod Wiedniem. Sernik, który trafił wtedy do Polski, został nazwany wiedeńskim i to w tej formie rozkochał w sobie ówczesnych Polaków.

Capuccino Cafe: cukiernictwo z pasją i tradycją

Nic nie zastąpi naturalnych i oryginalnych produktów. Przygotowując desery w Capuccino Cafe korzystamy z najwyższej jakości składników oraz tradycyjnych receptur połączonych z ekspercką wiedzą naszego zespołu. W 2018r. Otrzymaliśmy Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego przyznawany przez Europejską Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

Szczególnie polecamy delikatny, rozpływający się w ustach sernik o owocowym smaku rokitnika. Doskonałym wyborem będzie także puszty wypiek o smaku OREO, tradycyjnej czekolady lub wypiekany z nutą cynamonu.

Tagi:
Brak komentarzy

Dodaj komentarz