logo

Wielkanocne słodkości od Capuccino Cafe

wielkanoc

Wielkanocne słodkości od Capuccino Cafe

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Na świątecznym stole zdecydowanie nie powinno zabraknąć pysznych wypieków i deserów.  Przygotowaliśmy na tę okazję specjalną ofertę. Wielkanocne baby, mazurki, serniki i inne słodkości można zamawiać online lub telefonicznie do niedzieli, 28 marca.

Tradycyjnym wypiekiem wielkanocnym jest baba. Nazwa ciasta pochodzi prawdopodobnie od oryginalnego kształtu wypieku, który przypomina marszczoną spódnicę. Inna teoria głosi, że to nawiązanie do babiego kołacza, czyli lekkiego i miękkiego pieczywa z dziurką w środku. Baba posiada bogatą historię, która sięga kilkuset lat. Wypiekano ją w specjalnych, karbowanych formach z gliny lub miedzi. Następnie dekorowano lukrem i ozdabiano, dzięki czemu stawała się piękną ozdobą stołów. Wypiek ten szybko zyskał popularność w Europie. W Capuccino Cafe przygotowaliśmy 3 pyszne baby na Wielkanoc: aromatyczną babę kawowo – rumową, delikatną babę cytrynową oraz królową wszystkich bab – babę drożdżową.

Kolejną tradycyjną wielkanocną słodkością jest mazurek. Przepis na to ciasto narodził się prawdopodobnie w Turcji, a do Polski dotarł dopiero w XVII wieku. Ciasto symbolizuje zakończenie Wielkiego Postu, a jego słodki smak i piękne dekoracje mają wnosić radość do świątecznych spotkań.  W naszej ofercie znalazły się 2 mazurki: mazurek kajmakowy oraz czekoladowy.

Na wielkanocny stół idealne są także serniki, paschy, keksy, tarty, seromaki, miodowniki i makowce. Wszystkie te ciasta znajdą Państwo w naszej wielkanocnej ofercie. Uwzględniliśmy w niej także eleganckie, świąteczne torty: tort Royal Carmel, tort bezowy z rokitnikiem oraz tort bezowy z malinami.

Wszystkie słodkości można zamawiać:

Na zamówienia czekamy do niedzieli 28.03.2021 r.

Odbiór zamówionych słodkości:

2 kwietnia w godzinach od 12:00 do 19:00

3 kwietnia w godzinach od 7:00 do 14:00

Brak komentarzy

Dodaj komentarz