logo

Torty na przestrzeni dziejów

Torty na przestrzeni dziejów

Torty były znane już w starożytności, choć znacznie różniły się od dzisiejszych deserów. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą historią tych wyjątkowych wypieków oraz ofertą pracowni Capuccino Cafe. 

Dawniej torty przygotowywano na bazie ciasta chlebowego z dodatkiem naturalnych, łatwo dostępnych i oczywiście słodkich składników, takich jak miód, owoce czy bakalie. Jadano je w ramach ważnych uroczystości – w starożytnej Grecji taką wyjątkową okazją było m.in. święto ku czci Artemidy. Droga od tych okrągłych, chlebowych wypieków do dzisiaj znanych tortów z ciasta biszkoptowego przełożonego kremem lub bitą śmietaną zajęła (dosłownie!) setki lat.

Stworzenie pierwszego tortu, który odpowiadał za absolutną rewolucję tej gałęzi cukiernictwa i przypominał dzisiejsze desery, przypisywane jest Włochom. W Polsce torty pojawiły się w XVIw., kiedy to te przepyszne słodkości wprowadziła królowa Bona Sforza d’Aragona – postać ważna dla historii naszego kraju nie tyko kulinarnie, ale też społecznie oraz obyczajowo. Od tego momentu najznakomitsi cukiernicy tworzyli nowe wariacje smaków i doskonalili swoje dzieła. Warto wspomnieć, że tak wyrafinowana i pracochłonna słodycz była przeznaczona wyłącznie dla szlachty i wysoko urodzonych mieszczan. Królowa Bona nie jest jedyną postacią, którą zapamiętano ze względu na uwielbienie dla tortów – ich wielką amatorką była także królowa Francji Maria Antonina.

Pracownia tortów Capuccino Cafe

Torty weselne i okolicznościowe to nasza specjalność. Wykonujemy torty na zamówienie, według projektu i wizji Klientów. Służymy również fachowym doradztwem. 

Każdy deser wykonywany jest przez profesjonalistów z doświadczeniem i pasją – nasz zespół zasilają m.in. mistrzowie cukiernictwa oraz profesjonalna artystka od figurek i dekoracji tortów. Od lat pracujemy przy ślubach oraz innych wydarzeniach i imprezach. Z radością służymy doświadczeniem oraz pomocą. 

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą naszego sklepu online. Szczególnie polecamy orzeźwiające torty z dodatkiem sezonowych owoców oraz wyborny Royal Carmel.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz