logo

Lemoniada – idealne wzmocnienie na deszczową pogodę

Lemoniada – idealne wzmocnienie na deszczową pogodę

Letnie upały ostatnio ustąpiły miejsca deszczowej aurze. Na szczęście w przytulnym wnętrzu Capuccino Cafe Sopot czeka na Gości aż 40 wygodnych miejsc. Doskonałym wyborem na sierpniowy dzień będzie lemoniada – napój, który poprawi nastrój i wpłynie korzystnie na zdrowie.

Lemoniada to orzeźwiający napój o wyjątkowo długiej historii ­– jego początki przypisuje się Indiom, których mieszkańcy jako pierwsi połączyli cukier trzcinowy z rozcieńczonym sokiem z cytryny. W XVII wieku lemoniada podbiła Francję i tym samym zbliżyła się do Europy. Co ciekawe, jej popularna, gazowana odmiana po raz pierwszy zagościła na rynku Wielkiej Brytanii aż w XII wieku. 

Orzeźwiająca lemoniada to nasza letnia specjalność. Przygotowujemy ją na bazie soczystych, świeżych owoców. W naszej ofercie dostępnych jest wiele ciekawych smaków – od klasycznej cytrynowej po bardziej nieoczywiste wariacje (np. lawendowa, malinowa czy arbuzowa).

Tradycyjna lemoniada to doskonałe źródło witaminy C, a także przeciwutleniaczy, żelaza, miedzi i wapnia. Zawiera także cenny magnez, potas, witaminy B1, B2 i B6. Dzięki wysokiej zawartości tych składników korzystnie wpływa na zdrowie ­– wzmacnia odporność, oczyszcza organizm z toksyn oraz wspomaga układ sercowo-naczyniowy. Co więcej, lemoniada ma doskonały wpływ na kondycję i wygląd cery. Napój ten jest bogaty w naturalne przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki – czynniki chorobotwórcze, które równocześnie przyspieszają proces starzenia się skóry. 

Fanom wytrawnych napojów polecamy natomiast naszą słynną kawę. Niepowtarzalny smak gwarantuje autorska mieszanka palona lokalnie specjalnie dla nas. Dzięki eksperckiej wiedzy zdobytej w różnych miejscach świata oferujemy zarówno tradycyjne, jak i alternatywne formy parzenia: chemex, drip, areopres, coldbrew, nitrocoffe.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz