logo

Rogale z białym makiem już dostępne!

rogal-z-makiem

Rogale z białym makiem już dostępne!

Jesień zagościła na dobre w progach Capuccino Cafe. Z tej okazji, jak co roku, wprowadziliśmy do oferty wyczekiwane i uwielbiane rogale z białym makiem. Przypominamy, że te pyszne wypieki są dostępne wyłącznie o tej porze roku. 

Tradycja rogali z białym makiem jest długa. Zwyczaj dzielenia się i wspólnego jedzenia tych wyjątkowych, delikatnych wypieków jest kultywowana corocznie 11 listopada, w dzień św. Marcina. Według legendy ich kształt podchodzi właśnie z podkowy zgubionej przez konia tego świętego.  

Wyjątkowe rogale Capuccino Cafe

W Capuccino Cafe wszystkie rogale przygotowujemy z ciasta półfrancuskiego, bazując na żółtkach oraz naturalnym maśle i śmietanie od regionalnych dostawców. Świeżego masła używamy nie tylko do pieczenia, ale także do wałkowania – to dzięki niemu forma naszych wypieków jest tak dokładna i estetyczna. Nadzienie z białego maku słodzimy miodem najwyższej jakości, po czym dodajemy m.in. orzechy laskowe i włoskie, żurawinę, skórkę ze świeżej pomarańczy i cytryny oraz rodzynki. Z zewnątrz rogale dekorujemy skórką pomarańczową i migdałami, a całość polewamy delikatnym lukrem z nutą cytryny.

Zapraszamy na przepyszne rogale do naszej kawiarani. Przyjmujemy już zamówienia z odbiorem osobistym na 11 listopada.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz