Przejdź do treści

Weekend w Sopocie można spędzić na wiele sposobów. Zapraszamy do przeglądu miejsc, które warto odwiedzić w nadmorskim kurorcie.

MONCIAK

Trudno być w Sopocie i nie trafić na ulicę Bohaterów Monte Cassino, czyli popularny Monciak. To tutaj bije serce miasta, na Monciaku znajdują się liczne restauracje, kluby i słynny Krzywy Domek. Warto jednak pamiętać, że w sezonie letnim jest to najtłumniej odwiedzane miejsce przez turystów. Dlatego osobom, które cenią kameralny klimat i spokój, polecamy na weekend w Sopocie bardziej ustronne miejsca.

MOLO W SOPOCIE

Spacerując Monciakiem dojdziemy do pięknego Placu Zdrojowego, a następnie słynnego molo – jednej z największych atrakcji Sopotu, której początki sięgają 1827 roku. To najdłuższe molo na Morzu Bałtyckim, część spacerowa wynosi prawie pół kilometra. Co ciekawe, stężenie jodu w miejscach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie większe niż na lądzie.

OPERA LEŚNA

Ponad sto lat historii, świetna akustyka i naturalne otoczenie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce festiwali, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Widownia Opery Leśnej jest w stanie pomieścić ponad 5 tysięcy gości. Przed wyjazdem na weekend w Sopocie, z pewnością warto sprawdzić aktualny repertuar opery.

HIPODROM

Sopocki tor wyścigów konnych, jedyny tego typu obiekt w Europie z widokiem na morze. Na terenie zabytkowego hipodromu organizowany jest pełen przekrój zawodów jeździeckich – od regionalnych po najbardziej prestiżowe konkurencje na świecie. Znajduje się tu także szkółka dla dzieci i dorosłych oraz prowadzone są zajęcia z hipoterapii.

PARK PÓŁNOCNY

Nadmorski, malowniczy park, który rozciąga się na północ od Grand Hotelu do potoku Swelina, stanowiącego naturalną granicę z Gdynią. Tutejsze ścieżki spacerowe, rowerowe i rolkarskie są otoczone starymi dębami, klonami i bukami. 

CAPUCCINO CAFE

Weekend w Sopocie powinien być także okazją do odpoczynku przy najwyższej jakości deserach. Chrupiące i świeże bezy, naturalne lody, aksamitne serniki i kuszące torty – to tylko kilka propozycji od naszych mistrzów cukiernictwa. Wszystkie produkty są przygotowywane z najlepszych składników od lokalnych dostawców. 

Ostatnie wpisy

10 czerwca 2024

Kawiarnia w Sopocie

Kawiarnia w Sopocie Capuccino Cafe to idealne miejsce na letnie spotkania i chwilę odetchnienia. Zapraszamy zarówno do naszego przestronnego wnętrza, jak i zielonego ogródka z hamakami i leżakami. Na miejscu…

Czytaj dalej
rogal świętomarciński
31 maja 2024

Dzień Dziecka w Capuccino Cafe

1 czerwca obchodzimy międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci, duże i małe, starsze i młodsze do wspólnego świętowania. Dzień Dziecka powinien być pełen uśmiechu i rodzinnej atmosfery. Capuccino Cafe to…

Czytaj dalej
24 maja 2024

Weekend w Sopocie

Weekend w Sopocie można spędzić na wiele sposobów. Zapraszamy do przeglądu miejsc, które warto odwiedzić w nadmorskim kurorcie. MONCIAK Trudno być w Sopocie i nie trafić na ulicę Bohaterów Monte…

Czytaj dalej