Przejdź do treści

Wyjątkowe tarty w Capuccino Cafe

Tarty w Capuccino Cafe
9 maja 2023 Bez kategorii

Chociaż tarta wydaje się być ciastem prostym, to skrywa w sobie coś niezwykłego. Chrupiący spód na bazie kruchego ciasta z prawdziwego masła, wypełniony najlepszej jakości składnikami to znak rozpoznawczy naszej cukierni.

Specjalistami w tartach są oczywiście Francuzi, bo to właśnie z ich kraju pochodzi ten słodki deser. Francuskie słowo „tarte: oznacza „ciasto” i funkcjonuje już od 1550 roku. Mówi się, że ten klasyczny wypiek może mieć dwojakie pochodzenie. Pierwsza z nich odnosi się do tradycji nakładania warstw składników na siebie i pieczenia ich w piekarnikach. Druga teoria sugeruje, że powstanie tarty było związane z modyfikacjami średniowiecznego sposobu przygotowywania tortów. Bez względu na to, która z nich jest bliższa prawdy, tarty to jeden z najpopularniejszych deserów.

W Capuccino Cafe stawiamy na najlepszej jakości składniki, które sprawiają, że nasze wypieki to prawdziwa rozkosz w każdym kęsie. W ofercie znajdziesz delikatną i orzeźwiającą tartę cytrynową z włoską bezą, czekoladową tartę przełamaną nutką soli morskiej, karmelowe nadzienie z chrupiącymi orzechami czy też pełną bakalii tartę z orzechami i karmelem. Sięgamy również po świeże owoce i lekkie kremy śmietankowe.
Tarty czekają na Ciebie w naszym sklepie online oraz w witrynkach w Sopocie.
Serdecznie zapraszamy!

Tarty z owocami
Tarty z owocami

Ostatnie wpisy